יום עיון עם ריטה פולק – יו"ר IACP לשעבר יום עיון מעשיר, עם אווירה חמה ומעניין על מודל מטפל משפחתי ניאוטרלי אחד בתהליך – ב-בורוכוב 88. תודה לשירלי אלף, לגלית סנה לוריא ואביה שעמלו וארגנו ולליאור על עבודת הגיזברות ולכל המשתתפים.

חילופי יו"ר ועד מנהל בעמותה: עו"ד שירלי אלף החליפה את עו"ד מיכל קמפפר. בהצלחה !

יום עיון בהנחייתה של עו"ד שרי גורן-סלבין

הודעה לעתונות – סדרת הרצאות ומפגשים עם עו'ד טליה כץ, מנכ"ל ארגון IACP

 
הודעה לעיתונות:
בשורה למתגרשים, לעורכי הדין ולמומחים לענייני משפחה:הבוקר, 06/05/2011, נחתה בישראל מארה"ב עו"ד טליה כץ, מנכ"ל ארגון IACP- הארגון הבינלאומי של אנשי המקצוע העוסקים בגירושין בשיתוף פעולה, לסדרת הרצאות ומפגשים בנושאי גירושין.
ביקורה של כץ בארץ נועד להשריש את הטמעת שיטת הגירושין המתקדמת- "גירושין בשיתוף פעולה" (collaborative divorce), גם בישראל.
המדובר בשיטה ייחודית שנולדה בארה"ב לפני כעשור, המבטיחה שליטה מלאה של הלקוחות בתהליך הפרידה, בליווי מומחים, מבלי שהמשפחה מגיעה לבית המשפט כלל, אלא לצורך אישור ההסכם בין הצדדים.
השיטה מבוססת על משא ומתן תהליכי לקראת פרידה או גירושין, מתוך הכרה בעובדה כי מערכת היחסים בין בני זוג מתגרשים אינה מסתיימת אלא משתנה. לפיכך יש להתאים את הקשר בין בני המשפחה לשינוי הנוצר בעקבות המשבר המשפחתי, תוך ראיית טובת הילדים, ונסיון לשמר תקשורת נכונה ובונה בין בני המשפחה כולם, ולהגיע להסכם בזמן סביר, בעלות הגיונית, וללא מלחמות מיותרות.
השיטה משלבת משא ומתן בין שני עורכי דין המייצגים את לקוחותיהם תוך שילוב יועצי גירושין, מומחים בטיפול בילדים ומומחים כלכליים, הכל כדי לייעל את התהליך ולהגיע לתוצאה האופטימלית עבור המשפחה.
שיטת הגירושין בשיתוף פעולה "עלתה ארצה" בשנת 2009. מאז הוכשרו לעבוד בשיטה זו רק כמה עשרות אנשי מקצוע, אך עורכי הדין העוסקים בגירושין על פי השיטה נשבעים כי זו הדרך "הבריאה והשפויה" להתגרש.
בימים הקרובים יערכו ברחבי הארץ מספר מפגשים והרצאות בהשתתפות הגב' טליה כץ. בין היתר יערך יום עיון בהשתתפותה, הפתוח לקהל הרחב, באוניברסיטת תל אביב ביום 18/5, וכן יום עיון לאנשי מקצוע העוסקים בתחום ביום 19/5 במלון שרתון בתל אביב.

 

'לא צריך להילחם בבן הזוג ולפגוע בו כאשר מתגרשים – בדיאלוג ובשיתוף פעולה אפשר להשיג יותר'

 
"לא צריך להילחם בבן הזוג ולפגוע בו כאשר מתגרשים – בדיאלוג ובשיתוף פעולה אפשר להשיג יותר"
מיכל קמפפר, עו"ד
פברואר 2012

כשאומרים "גירושין" הדבר הראשון שצץ לנו בראש הוא מלחמה: בני זוג מותשים מתרוצצים בין עורכי דין ובתי משפט. ניסיונות למציאת אשמים, הכפשות, ליבוי בעירה, הוצאת כספים אדירה, וילדים אומללים הנקרעים בין ההורים.

האם זה חייב להיות כך ?
שיטה גירושין חדשה הנקראת "גירושין בשיתוף פעולה" (collaborative divorce ) דוגלת בשיתוף פעולה בין בני הזוג ובין צוות רב מקצועי כדרך רגועה ובטוחה לצלוח את משבר הגירושין. עורכי דין, אנשי טיפול ומומחים כלכליים, שהוכשרו לעבוד בתחום, מסייעים לבני הזוג בהיבטים רגשיים, הוריים, כלכליים ומשפטיים הכרוכים בפרידה. בני הזוג מגבשים בעצמם את הסדרי הפרידה מחוץ לכותלי בית המשפט. בתהליך ניתן דגש מיוחד לקולם של הילדים ולטובתם. השאיפה היא לתת מענה לצרכי בני המשפחה כולה בתהליך הגירושין.

נשמע חלום ?
ממש לא. השיטה הולכת ותופסת תאוצה בארץ. יותר ויותר זוגות בוחרים להתגרש בדרך זו. לא מזמן אושר בבית המשפט לענייני משפחה בכפר סבא הסכם גירושין של בני הזוג שהתגוררו ברעננה והתגרשו בדרך זו. כל אחד מבני הזוג היה מיוצג על ידי עו"ד ולווה על ידי יועץ גירושין שהוא איש טיפול. פסיכולוגית ילדים נפגשה עם בנם הצעיר של בני הזוג וסייעה לזוג ולצוות לגבש הסכם שעונה על צרכי שני בני הזוג ובנם. כל ההסדרים גובשו על ידי בני הזוג, בסיוע הצוות המקצועי, מחוץ לכותלי בית המשפט. הליך שהיה יכול להימשך שנים בבית משפט ולכלות את מרצם וכספם של בני הזוג, הסתיים תוך מספר פגישות, לטובת כל בני המשפחה.

ניתן לקבל פרטים נוספים על השיטה ועל עמותת "להתגרש בשלום" המקדמת את הנושא באתר: www.israeldivorce.co.il.

 

'גירושין בשיתוף פעולה' – דרך חדשה להתגרש בשלום תופסת תאוצה באזור השרון

 
"גירושין בשיתוף פעולה" – דרך חדשה להתגרש בשלום תופסת תאוצה באזור השרון
מיכל קמפפר, עו"ד,
פברואר 2012

יותר ויותר עורכי דין מעדיפים לשתף פעולה ולהיכנס לדיאלוג מאשר להילחם בבתי משפט. יותר ויותר אנשי טיפול ומומחים כלכליים מגלים את הקסם בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע מתחומים אחרים.

עמותת "להתגרש בשלום", המהווה בית מקצועי לאנשי מקצוע מתחומים שונים, העוסקים ב"גירושין בשיתוף פעולה" (ראי ידיעה מצ"ב) גדלה ומתפתחת. בעמותה חברים עורכי דין, מומחים מתחום בריאות הנפש ומומחים כלכליים בעלי הכשרה מיוחדת בתחום, המסייעים למשפחה לצלוח את משבר הגירושין בשלום, מחוץ לכותלי בית המשפט. העמותה הוקמה לפני כשלוש שנים ומאז עוד ועוד אנשי מקצוע מצטרפים אליה מתוך רצון להיטיב ולסייע למשפחות במשבר הגירושין.

העמותה קיימה השבוע את המפגש החודשי הקבוע שלה בבית קפה בורוכוב 88 ברעננה. למפגש הצטרפו אורחים רבים והתקיימה בו הרצאה מקצועית על כללי האתיקה של "גירושין בשיתוף פעולה".

חברי העמותה מביעים תקווה כי בדרך של גירושין בשלום ימוזערו הנזקים הרגשיים והכלכליים הכרוכים בגירושין, ובני הזוג וילדיהם יוכלו לצאת לדרך חדשה מחוזקים יותר.

ניתן לקבל פרטים נוספים על שיטת "גירושין בשיתוף פעולה" ועל עמותת "להתגרש בשלום" באתר: www.israeldivorce.co.il

 

הכשרה מתקדמת ע'י מר יובל ברגר, מטפל משפחתי קולברטיבי מקנדה

 
ביום 14.5.11 קיימה העמותה הכשרה מתקדמת- הראשונה מסוגה בישראל. ההכשרה הועברה ברעננה ע"י מר יובל ברגר, מטפל משפחתי קולברטיבי מקנדה. בהכשרה המתקדמת השתתפו כ- 20 עו"ד ומטפלים, בוגרי ההכשרה הבסיסית, המשתייכים לקבוצות עבודה שונות בארץ.
למדנו, שיתפנו, הכרנו והחכמנו ובקיצור – היה מרתק !
כל משתתפי ההכשרה המתקדמת יצאו נשכרים, כעולה מהמייל המרגש של עו"ד אילנה וואנו:
שלום לכולם, ליובל ברגר, להוגים את הרעיון, למארגנים ולמשתתפים וגם לאלה שלא זכו להשתתף אף שמיכל קמפפר הודתה לכל מי שתרם להצלחת ההכשרה המתקדמת היום, אני רוצה שוב להודות באופן אישי לכל אחד מאלה, שתרמו להצלחתו, לכל המשתתפים על תרומתם הן לדיון המעניין, הן בהבעת תובנות, הן בהבאת הכיבוד המצוין, ולאלה שלא השתתפו: חבל, הפסדתם יום מהנה, מעניין, מלמד, מאלף וחשוב. אנא הצטרפו בהזדמנות הראשונה שתהיה.
אילנה וואנו