הזוגיות נפרדת, אך ההורות המשותפת נמשכת. כך הילדים נהנים מהתמיכה והביטחון הנחוצים להתפתחותם. בהליך ה"גירושין בשיתוף פעולה" צוות מומחים מתחומי המשפט, הטיפול והפיננסים יסייע לכם – בני זוג – לסיים את הנישואין במינימום נזק ובצורה שתאפשר המשך שיתוף פעולה בעתיד.

הצוות המקצועי מורכב משני עורכי דין ומומחה רגשי (אחד או שניים) שהינו מטפל זוגי או משפחתי או פסיכולוג. השילוב של עורכי הדין, המומחה הרגשי והפיננסי בתהליך מספק הן הגנה משפטית והן תמיכה רגשית לכל אורך התהליך. בהתאם לצורך, מומחה ילדים יפגוש את הילדים ויביא את קולם לתהליך הפרידה ומומחה כלכלי יסייע לכם בנושא הכלכלי לצורך גיבוש פרטי הצד הכלכלי בהסדר ביניהם. גם אתם – בני הזוג – וגם אנשי המקצוע מחוייבים לתקשורת כנה ופתוחה, והכל נעשה בתיאום מלא בין חברי הצוות המקצועי. ההליך מבוסס על הסכם השתתפות עליו חותמים כולם להתחייבות לפעול לגיבוש הסכם מחוץ לכותלי בית המשפט. במקרה של הפסקת ההליך ע"י מי מכם, עורכי הדין מחוייבים שלא לייצג את הצדדים בהליך משפטי. כך כל האנרגיה מכוונת למציאת פתרונות, המספקים את צרכי שניכם וכל אנשי הצוות מסורים להשגת הסכם. איננו מאפשרים פניה או איום לפנות לבית משפט )אלא רק לאישור ההסכם בסיום התהליך). אתם – בני הזוג – נהנים מחיסיון: כל מה שנאמר לא יוכל לשמש כראיה או עדות בבית משפט. דבר זה יקל עליכם לפעול בגילוי מלא ולהתמסר למציאת פתרונות יצירתיים. מעורבות הצוות הרב-מקצועי יוצרת הליך יסודי, יעיל ותומך לכם ולילדיכם. הצרכים הרגשיים, ההוריים, המשפטיים והכלכליים מקבלים מקום ומענה. התהליך מהווה מסגרת תומכת ובטוחה. ולכן, סיכויי ההצלחה של הליך הגירושין בשיתוף פעולה גבוהים ביותר.

יתרונות ההליך

 
מהם יתרונותיו של הגירושין בשיתוף פעולה?

הגירושין הם בין המשברים הקשים שאדם עובר בחייו. עקב הגירושין חלומותינו מתנפצים, האמון נשבר, זוהי רעידת אדמה משפחתית המערערת את יציבותנו ויציבות המשפחה. עבור הורים רבים, הדבר הקשה מכל הוא הסבל והמבוכה שהגירושין גורמים לילדיהם. משבר הגירושין מהווה אירוע הכולל פרידה, אובדן, ותהליכי אבל. הוא מאופיין המקרים רבים בתפקוד ירוד ופגיעה בחוסן האישי. דווקא במשבר הגירושין, כאשר יכולות השיפוט וקבלת ההחלטות שלנו עלולות להיות בשפל, אנו נדרשים לקבל החלטות הרות-גורל. הגירושין משפיעים על כל בני המשפחה, הורים וילדים, בהיבטים רבים: רגשיים, כלכליים וחברתיים. כאשר תהליך הפרידה מלווה בעימות קשה נותרות בכולם צלקות רגשיות 

בהליך ה"גירושין בשיתוף פעולה" אנו – אנשי המקצוע – מסייעים לכם למזער את נזקי הגירושין. בני זוג שכבר הגיעו להסדר בהליך ה"גירושין בשיתוף פעולה" בעזרת "להתגרש בשלום" מדווחים על יכולת להתקדם בחייהם ממקום חזק יותר:

  • בני הזוג מדווחים שהם הצליחו ליצור הפרדה כלכלית ביניהם תוך פגיעה מינימאלית בשווי הנכסים.
  • בני הזוג מסוגלים לתקשר אחד עם השני בסוף התהליך, במיוחד סביב הילדים. הם יכולים לפתור יחד בעיות שקשורות לילדים, ו"להתעלות על עצמם" לטובת רווחת ילדיהם.
  • הילדים מדווחים שאמא ואבא שמעו אותם בתהליך הפרידה והתחשבו בהם. הם לא הופכים לכלי במלחמה בין ההורים, ויוצאים עם מינימום נזקים ומקסימום סיכויים לעתיד.
  • קשרים עתידיים עם בני זוג חדשים יתקבלו בצורה טובה יותר על ידי הילדים ועל ידי בן הזוג הקודם.

היתרונות הנ"ל בולטים לעומת החסרונות של התדיינות משפטית.  בדיון משפטי, עורכי הדין באופן טבעי לוקחים את השליטה לידיהם. ההליך המשפטי, מעצם טיבו, עלול לגרום לליבוי האש בין הצדדים. התהליך הצפוי בבתי משפט יהיה הרבה יותר ארוך, כואב, יקר ופוגע עבור כל בני המשפחה (ובמיוחד הילדים). ההליך המשפטי עלול להשאיר צלקות שיפגעו בתקשורת בין ההורים, בתפקוד ההורי, ובמצבם הרגשי של ההורים והילדים למשך שנים רבות.

גם לעומת הליך הגישור, הליך ה"גירושין בשיתוף פעולה" מציע ייצוג משפטי ותמיכה רגשית שמאפשרים קבלת החלטות נבונות יותר וסיכויי הצלחה יותר גדולים. הליך זה – שהינו הליך תומך ומחושב – יהיה בין ההשקעות הטובות ביותר שעשיתם במשך חייכם לשמירה עליכם כמשפחה, גם לאחר הגירושין!