הזוגיות נפרדת, אך ההורות המשותפת נמשכת. כך הילדים נהנים מהתמיכה והביטחון הנחוצים להתפתחותם. בהליך ה"גירושין בשיתוף פעולה" צוות מומחים מתחומי המשפט, הטיפול והפיננסים יסייע לכם – בני זוג – לסיים את הנישואין במינימום נזק ובצורה שתאפשר המשך שיתוף פעולה בעתיד.

הצוות המקצועי מורכב משני עורכי דין ומומחה רגשי (אחד או שניים) שהינו מטפל זוגי או משפחתי או פסיכולוג. השילוב של עורכי הדין, המומחה הרגשי והפיננסי בתהליך מספק הן הגנה משפטית והן תמיכה רגשית לכל אורך התהליך. בהתאם לצורך, מומחה ילדים יפגוש את הילדים ויביא את קולם לתהליך הפרידה ומומחה כלכלי יסייע לכם בנושא הכלכלי לצורך גיבוש פרטי הצד הכלכלי בהסדר ביניהם. גם אתם – בני הזוג – וגם אנשי המקצוע מחוייבים לתקשורת כנה ופתוחה, והכל נעשה בתיאום מלא בין חברי הצוות המקצועי. ההליך מבוסס על הסכם השתתפות עליו חותמים כולם להתחייבות לפעול לגיבוש הסכם מחוץ לכותלי בית המשפט. במקרה של הפסקת ההליך ע"י מי מכם, עורכי הדין מחוייבים שלא לייצג את הצדדים בהליך משפטי. כך כל האנרגיה מכוונת למציאת פתרונות, המספקים את צרכי שניכם וכל אנשי הצוות מסורים להשגת הסכם. איננו מאפשרים פניה או איום לפנות לבית משפט )אלא רק לאישור ההסכם בסיום התהליך). אתם – בני הזוג – נהנים מחיסיון: כל מה שנאמר לא יוכל לשמש כראיה או עדות בבית משפט. דבר זה יקל עליכם לפעול בגילוי מלא ולהתמסר למציאת פתרונות יצירתיים. מעורבות הצוות הרב-מקצועי יוצרת הליך יסודי, יעיל ותומך לכם ולילדיכם. הצרכים הרגשיים, ההוריים, המשפטיים והכלכליים מקבלים מקום ומענה. התהליך מהווה מסגרת תומכת ובטוחה. ולכן, סיכויי ההצלחה של הליך הגירושין בשיתוף פעולה גבוהים ביותר.

יתרונות ההליך

 
מהם יתרונותיו של הגירושין בשיתוף פעולה?

הגירושין הם בין המשברים הקשים שאדם עובר בחייו. עקב הגירושין חלומותינו מתנפצים, האמון נשבר, זוהי רעידת אדמה משפחתית המערערת את יציבותנו ויציבות המשפחה. עבור הורים רבים, הדבר הקשה מכל הוא הסבל והמבוכה שהגירושין גורמים לילדיהם. משבר הגירושין מהווה אירוע הכולל פרידה, אובדן, ותהליכי אבל. הוא מאופיין המקרים רבים בתפקוד ירוד ופגיעה בחוסן האישי. דווקא במשבר הגירושין, כאשר יכולות השיפוט וקבלת ההחלטות שלנו עלולות להיות בשפל, אנו נדרשים לקבל החלטות הרות-גורל. הגירושין משפיעים על כל בני המשפחה, הורים וילדים, בהיבטים רבים: רגשיים, כלכליים וחברתיים. כאשר תהליך הפרידה מלווה בעימות קשה נותרות בכולם צלקות רגשיות.